MAKALELER / YOL ÇİZGİ BOYASI ÜRETİM FORMÜLÜ VE METOTLARI..

yol çizgi boyası ile ilgili görsel sonucu

İki kompenantlı yol çizgi boyaları, bağlayıcı olarak metilmetakrilat esaslı reaktif reçineler kullanılarak yapılan, ultraviyole ışınlarına karşı koruyucu ve katalizör katılmasıyla hazır duruma gelen plastik boyadır. Bu boya, (+5°C)ile (+35°C) sıcaklık arasında kuru ve temiz yola tatbik edilebilir ve uygulama yapılan yol 0-30 dakika içerisinde trafiğe açılabilir. Boya, 45 dakika sürede bünyesindeki fiziksel ve kimyasal tüm işlemleri bitirmiş ve son halini almış olur. Bu şekilde elde edilen ürün çok iyi adezyon özelliklerine ve aşınmaya karşı yüksek dayanıklılığa sahip olur. Boya, kimyasal maddelerden ve mevcut trafikten dolayı kaplama üzerine düşen yağlardan ve yakıtlardan hiçbir şekilde etkilenmez. Ömürleri yolun yapısına ve üzerinden geçen trafiğe bağlı olarak 24-36 ay arasındadır. İki kompenantlı yol çizgi boyaları karayolları, Şehir içi ve dışı yollar, havaalanı pistleri ve yaya geçitlerinin işaretlenmesinde kullanılabilir.

ENDÜSTRİYEL SANAYİ BOYALARI ANSİKLO

Özellikle şehir içi yollarda uzun süre kalıcı olması istenilen işaretlemelerde tercih edilir. Bunlara yaya geçitleri, ok, ofset, bisiklet yolu ve yavaşlama uyarı çizgileri örnek olarak verilebilir. Ayrıca şablonlar kullanılarak asfalt kaplama üzerine renkli semboller de yapılabilir. Ülkemizde şehir içi yollarda ok, azami hız sınırlamaları ve yazılar iki kompenantlı yol çizgi boyası kullanılarak yapılan uygulamalardır. İki kompenantlı yol çizgi boyaları trafik sirkülasyonunun yoğun olduğu yerlerde uyarı ve hız kesici amaçlı olarak kullanılabilir. "Profil Atlama" olarak isimlendirilen sistemde iki kompenantlı boya özel aparatlar yardımıyla yola tatbik edilir. Şekli itibariyle araçlar üzerinden geçtiğinde araçta hafif sarsılma meydana getirerek ve lastiklerden ses çıkmasına yol açarak sürücüyü uyarır.

PASTALAR ve BOYALAR ve YAPIŞTIRICILAR ANSİKLOPEDİSİ

Bu şekilde araç sürücüsü hızını düşürerek daha güvenli bir sürüş sağlar. Profil atlama daha çok yavaşlanması gereken kavşaklardan önce, banket ve ofset çizgilerinde uyarı amaçlı kullanılır. Profil atlamadan farklı olarak, tehlikeli virajlara yaklaşmadan önce uyarı amaçlı olarak kullanılırlar. iki kompenantli yol çizgi boyaları her aracın üzerinden geçtiği; yaya geçitleri, stop çizgisi ve hız kesici çizgiler için ideal tek çözümdür.

İki Kompenantlı Yol Çizgi Boyalarının Avantajları
• Solvent içermez ve doğaya zarar vermezler
• Sembol uygulaması kaliteli ve kolaydır
• Aşınmaya karşı dayanıklı ve uzun ömürlüdür
• Yüksek kayma direncine sahiptir
• Birçok renk alternatifi ile uygulama yapılabilir

 
YAPI KİMYASALLARI  ANSİKLOPEDİSİ -1

YOL ÇİZGİ BOYASI ÜRETİMİ dahil olmak üzere herhangi bir YAPI KİMYASALLARI ÜRETİMİ VEYA BOYA YAPIMI düşünüldüğünde ve bu konuda kaynak arandığında PASTALAR & BOYALAR VE YAPIŞTIRICILAR ANSİKLOPEDİSİ formül içeriği bakımından sizlere yeterli olabilir.

Bu ansiklopediler içerisinde yüzlerce, boya,yapı kimyasalları,pastalar,astarlar ve macunlara ait, ÜRETİM FORMÜLLERİ ve İMALAT TEKNİKLERİ mevcuttur.


YAPI KİMYASALLARI  ANSİKLOPEDİSİ -2


PASTALAR & BOYALAR VE YAPIŞTIRICISILAR ANSİKLOPEDİSİ herkesin çok kolay anlayabileceği ve herkesin çok rahat kullanabileceği sade bir dille yazılmıştır. Bu ansiklopediler yardımı ile hiçbir teknik makina kullanmadan birçok yapı kimyasalları ürünlerini tekbaşınıza yapabilirsiniz.


PASTALAR & BOYALAR VE YAPIŞTIRICISLAR ANSİKLOPEDİSİ mevcut işlerinizin gelişmesine katkı verebilir veya yeni bir iş kolu yaratmada sizlere öncülük edebilir.


 
ETİKETLER: YOL ÇİZGİ BOYASI NEDİR,YOL ÇİZGİ BOYASI FORMÜLÜ,FORMÜL,FORMÜLLERİ,YOL ÇİZGİ BOYASI ÜRETİMİ,ÜRETİM,ÜRETİCİLERİ,YOL ÇİZGİ BOYASI İMALATI,İMALAT,İMALATÇILARI,YOL ÇİZGİ BOYASI YAPIMI,YAPILIŞI,ELDESİ,BOYA FORMÜLLERİ,SELÜLOZİK BOYA YAPIMI,SENTETİK BOYA NEDİR,YAĞLI BOYA İMALATI,İNŞAAT BOYASI ÜRETİMİ,DENİZ BOYALARI,AKRİLİK BOYA FORMÜLÜ,YOL ÇİZGİ BOYASI İÇERİĞİ,İÇERİK,BİLEŞİMİ,YOL ÇİZGİ BOYASI NEDEN YAPILIR,BOYA KİMYASALLARI,BOYA KİMYASALI,PİGMENTLER,BEYAZ YOL ÇİZGİ BOYASI FORMÜLÜ,RENKLİ YOL ÇİZGİ BOYASI YAPIMI.

 
PROPER KİMYA